077-5434495

בלוג

תמונות מעצבות חדר חלק 2

עיצוב אווירה באמצעות תמונות קיר שילוב תמונה על פני קיר, בכוחו לתרום שלל ערכים מוספים לתחושה של המשתמשים בחדר, הרבה מעבר לתוספת הבסיסית של "מנת צבע". באמצעות בחירת צבעים, צורות וטקסטורות, תוכן התמונה ואופן שילובה ביחס לחדר (מידות, מיקום ועוד) - אפשר לעצב את האווירה הרצויה ולהוסיף עניין מהותי ומשפיע.

 

חמימות: תורת הצבעים מלמדת לא מעט על צבעים "חמים" וצבעים "שקטים", צבעים משלימים היוצרים מראה הרמוני וכן הלאה, אשר בחירתם תתרום להקניית מראה חמים, רך ו/או שקט סביב החדר.

 

דומיננטיות: במקום בו מעוניינים ליצור עניין מיוחד, דרמטיות, קונטרסט לשאר הקירות, הבלטה וכדומה - ניתן כמובן להשתמש בתמונה עם תוכן "רועש", בצבעים עזים, בטפט עם גוונים או טקסטורות קונטרסטיים או בעלי קווים חדים, או כיד הדמיון - פריטים ושילובים שיעניקו עוצמה לאיזור המבוקש.

 

השראה: תמונות רלוונטיות למהות החדר יכולות ליצור חיבור ישיר לעשייה ולהתעסקות המתנהלת בו, וגם לרמוז ולהציע אפשרויות. לדוגמה: בחדר משחקים - תמונת קיר שהיא עצמה משחק (שילוב קלאסי עם תליית משחקי קיר תלת-מימדיים). בחנות צילום - קולאז' שבמרכזו צילום שובה עין, משולב עם מבחר וריאציות ואפקטים סביב אותו צילום.

 

ייחודיות: אינספור דרכים לעיצוב תמונות על קיר כיצירה חד-פעמית - שימוש בפריט מאוסף הצילומים הפרטי, יצירת קולאז', קולקציה של מדבקות קיר שמיקומן יוצר תוכן, חיתוך תמונות יצירתי בהתאמה לחדר, או מיקומן באופן מקורי ויוצא דופן.

 

יצירתיות ושיוך: רבים מאיתנו נהנים לשלב בבית פריטים ממעשי ידינו, המביאים לידי ביטוי את יכולותינו היצירתיות, ועוטפים אותנו בתחושות שיוך ו"גאוות היחידה".
כך גם העיצוב באמצעות תמונות שיש לנו חלק ביצירתן או ביצירת האירועים שהן מייצגות, כמו טיול, מפגש חשוב, תמונות מחיי הילדים וכן הלאה. אלמנטים אלה, לרוב נעים לנו לחוש את הימצאותם סביבנו, ומדי פעם גם לשתף את אורחינו (וגם קצת "להשוויץ"...).

 

ועוד - על קצה המזלג: רעיונות נוספים לתמונות שיאירו את פנינו בכל פעם מחדש, ונחפוץ לפגוש אותן שוב ושוב, הן תמונות המקשרות אותנו אל אהובינו האנושיים ו/או אל חיות המחמד שלנו, אתר שגורם לנו געגוע, תחביב. דברים שמצחיקים אותנו. אמנים שאנו מעריכים. תמונה שמדברת אלינו מסיבה זו או אחרת, או כל מרכיב אחר מעולמנו הפרטי.

 

קיצורו של עניין, אם חפצתם בעיצוב תמונה על קיר של חדר, כך שתוסיף משמעות, עניין או אווירה מיוחדת, ותשתלב כחלק מהותי מהחדר ושימושיו - לרשותכם שלל רעיונות וכלים ליישומם.

 

יצירה מהנה!

 

 

 

watermarked-מוקטן 1.jpg

 

48_5501_43.jpg

 

 

    

48_5489_43.jpg

   

    אז - ולא עוד…

פעם, כדי להוסיף קצת צבע ועניין לחדר, פשוט צבענו את הקירות בצבעים ותלינו תמונה על קיר.

במעבר או בשיפוץ דירה, תליית התמונות הושארה בד"כ לסוף התהליך: אחרי סיוד הקירות, אחרי הכנסת הרהיטים וארגונם בחדר, כשהבגדים והחפצים כבר מצאו את מקומם בארונות וכבר תלינו מדפים בגומחה המתאימה.

בשלב זה התפנינו סוף סוף לבדוק איפה "נשאר קצת קיר", או לטפל באיזור שנותר ריק וחיוור מדי - וזקוק ל"סתימה"… ומייד פשפשנו בערימת התמונות שהבאנו איתנו מהדירה הקודמת - במטרה לבחור משהו שפחות או יותר משתלב בגודל ובצבעים…

פעם, למי בכלל היה פנאי או תקציב - ללכת עם הראש אל הקיר...

היום, מבחינה טכנית - על-פי-רוב עדיין טבעי והגיוני להשאיר את הביצוע של הלבשת הקירות לשלבי השיפוץ האחרונים, אבל החשיבה על הקירות היא כבר עניין אחר לגמרי: הבחירה של צבעים וטקסטורות לקיר בעזרת טפטים עם טקסטורה וגוונים שונים, ובוודאי בחירת התמונות ואופן שילובן בסביבתן - הן מרכיב בפני עצמו ובהחלט בעל משקל בתכנון העיצובי כולו.
העיצוב המודרני, המכיר בחשיבות מכלול האלמנטים היוצרים את אווירת החדר, לוקח בחשבון את הקירות הפנימיים עוד בשלב התכנון, ויותר מכך: נתיב האפשרויות לעיצובי קיר רק מתרחב ומתעצם.

היום המרכיב העיצובי של הקירות בחלל בא על ידי ביטוי גם בשילוב של טפטים ותמונות לשם כך פיתחו את התמונות טפט.

היום, בעידן השפע הטכנולוגי, הקיר הוא כבר חלק מהתמונה!..
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2564-30.jpg

 

 

    

int-8-507.jpg

כבר מיד עם עלית לאוויר של אתר על הקיר זיהיתי את הפוטנציאל והדרישה שיש לתמונות טפט באתאמה אישי.

רוב הלקוחות שמתקשרים אלינו מאוד אוהבים את התמונות אבל הקיר שלהם לא במידה מתאימה לתמונה שהיא בדרך כלל גדולה מידי. אז מה עושים?
מחפשים תמונה שאוהבים ושמתאימה בצורה שלה לקיר שלנו. זאת אומרת שאם הקיר שלנו הוא 2.5 על 2.5 מ' כמו ריבוע אי אפשר לשים עליו תמונה מלבנית כי אחרת התמונה תהייה מעוותת.
הרבה אנשים פשוט יש להם כבר את התמונה כי צילמו אותה בעצמם אם זה מדובר בתמונה מהטיול בטאילנד ואם זה תמונה מהחתונה או מהבר מצווה.

 

    

למי שמעוניין אפשר למצוא את התמונות במאגרי תמונות, מדובר באתרים שמוכרים את הזכות להוריד ולהשתמש בתמונה ללא צורך בזכויות יוצרים. המאגרים הכי מפורסמים הם IStock Photo או Shutterstock או Dreamstime וכו'.
לצורך עדות אני רוצה לספר על לקוח שלא הסתפק בתמונה אחד לקיר שלו אלה רצה ליצור קולז' של כמה תמונות של ערים מפורסמים בעולם כדי לקבל אווירה בינלאומית עבור החנות שלו למכירת כרטיסי SIM. העבודה לא היתה פשוטה כי באמצע הקיר יש חלון שמשקיף אל תוך החדר הסמוך. התמונות שהוא רכש היו תמונות בגדלים ובצורות שונות: 2 מלבניות לאורך אחד מלבנית לרוחב ואחד מרובעת.
כדי ליצור התאמה בין 4 התמונות הינו צריכים להשתמש בשירתיה של מעצבת גפרית שהצליחה לחבר אותם ביחד תוך כדי שמירת על פרופורציות נכונות הן ביחס לתמונות עמצן והן ביחס למידות הקיר. התוצאה פשוט מדהימה ואת זה אתם יכולים לראות בעצמכם כאן למטה.

  

מה שהכי מיוחד בתמונות טפט בעיצוב אישי זה שאיכות ההדפסה היא של הדפסה דיגיטלית הכי גבוה שיש (בהקשר כמובן לרזולוציה של הקובץ!) והנייר שעליו מדפסים את הטפט מהפשר הדבקה קלה ופשוטה מכיוון שעל גב הנייר כבר קיים שכבה של דבק כשרוצים להדביק מה שנשאר זה להרטיב את הגליל ולהדביק אותו על הקיר.

התוצאה שמקבלים כאשר מזמינים תמונת טפט בהתאמה אישית זה מוצר מיוחד באיכות גבוהה עם אפשרות התקנה עצמית פשוטה.

תהנו!

 

 

 

 

      

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 על גמל.jpg

 

 בסלון.JPG

 

 של שאול בתל אביב2.jpg

    

 

תמונות קיר הפכו לאחרונה למוצר מאוד פופולארי ומבוקש בעצוב פנים. אפשר למצוא מגוון מאוד רחב של תמונות טפט מוכנות במבחר מידות ובנושאים שונים כמו טבע, נוף אורבני (קו רקיע של ערים מפורסמות בעולם), צורות גיאומטריות, דמויות מצוירות לחדרי ילדים, ועוד.

אבל מדי פעם... ובזרם הולך וגובר - מתקבל אצלנו טלפון מלקוחה שנתקלה איפשהוא ברשת בתמונה מרהיבה - שבדיוק מתאימה לקיר ההוא בסלון שלה... או פנייה מבחור שחזר מטיול בדרום אמריקה עם צילום מהמם של מפלי האיגוואסו (Iguassu' Falls) - ומבקש להדפיס אותה בגודל קיר החדר שלו... -אפשרי?!.

אפשרי ועוד איך: מסתבר שחוויות וארועים משמעותיים בחייכם, צילומים שמתחברים אליכם באופן מיוחד, וגם היצירתיות והרעיונות שלכם - הם אוצר של הזדמנויות להפוך קיר סטנדרטי (או שידה או ארון או כיד הדמיון...) לפריט עם "מגע" אישי וייחודי, והאפשרויות - כמעט אינסופיות:

- התחתנתם לא מזמן ויש לכם צילום חבל-על-הזמן מהיום הכי חשוב בחייכם?.. מה דעתכם להנציח בגדול רגע מאושר או פוזה מעניינת - על קיר חדר השינה שלכם, למשל?..
- "תפסתם" את הילד ברגע משעשע ומרגש במיוחד?.. למה לא ליצור מהצילום הכשרוני טפט שירענן את החדר שלו, או "יחמם" את חדר העבודה שלכם?..
- החברה שבבעלותכם זקוקה ללוגו מרשים ומאיר עיניים על קיר המשרד?..

לכל אלה יש עכשיו פתרון מהיר ופשוט לביצוע:

על הקיר מציעה: תמונות טפט בעיצוב אישי!   iguassu room.jpg
ספקו לנו תמונה שבחרתם ונפיק עבורכם תמונת טפט איכותית ליישום פשוט ומהיר:
הפקת טפט מצילום דיגיטלי ו/או מתמונה קיימת (בכפוף לזכויות יוצרים ולאיכות התמונה המקורית)
הדפסה בפורמט רחב
איכות הדפסה דיגיטלית (בקרבת התמונה על הקיר - תוכלו לחוש כאילו אתם בתוך ההתרחשות!)
מידות תמונה לפי בקשה (טווח גדלים כמעט בלתי מוגבל)
שיטת הדבקה חדשנית החידוש במוצר קשור לאופן הדבקת התמונה: הצמדה ללא מריחת דבק - לא על הטפט ולא על הקיר! רק טבלו את הגליל במים למשך כמה שניות - והדבק היבש הקיים בשכבה דקה על גב הטפט - נעשה דביק, והטפט מוכן להדבקה על הקיר מייד ובקלות.

אז מה יש? יש לנו פיתרון מעולה לתמונת טפט קיר בעיצוב אישי עם שיטת הדבקה חדשינית ופשוטה והופכת את חווית העיצוב הבית לדבר איחודי ואיכותי.

 

 

 

       בסלון.JPG     של חגי בסלון.jpg   teenager room graffiti.jpg

       

 

 

 

 

 

בכל פעם שלקוח קונה ממני תמונה או טפט, אני שולחת בצירוף לחשבונית גם בקשה לקבל צילום של המוצר כשהוא מותקן על קיר, ואם לא קשה, גם חוות דעת או המלצה - בנוגע למוצר, לשירות או כל דבר אחר. לקוחה שלי בשם מיכל, שהגיבה לבקשתי עם תמונות באמת מרשימות של החדר, כשהוא מעוצב על ידה בשילוב תמונת הטפט שקנתה מהאתר שלנו, היא ההשראה לפוסט זה.

 

מיכל החביבה נענתה גם לבקשתי לקבל בכתב חוות דעת על המוצר ועלינו, ובאדיבותה ציינה שהמוצר הגיע תוך יומיים אל פתח ביתה, ותשבחות נוספות שלא המקום לפרט כאן (תודה מקרב לב, מיכל!), אך עניין אחד תפס את תשומת ליבי:

את הדבקת התמונה היא ביצעה בעצמה, ללא כל ניסיון קודם בהדבקת טפטים וכדומה. עקב חוסר הניסיון היא התקשתה קצת עם שני הפנלים (=חלקים) הראשונים, אבל אחרי שהבינה את "הפרינציפ" - ההמשך זרם בקלות.

אז מה אפשר ללמוד מלקוח שהתנסה לראשונה, ולשתף גם לקוחות אחרים? הנה כמה טיפים לשירותכם:

ראשית שזה אפשרי ולא תמיד חייבים מדביק מקצועי.
עדיף, אם אפשר, לעבוד יחד עם עוד מישהו, כך שאחד מטפל בתמונה והשני מסייע לפי הצורך (להדביק, להוציא בועות וכו').
לאחר מריחת הדבק על אחד הפנלים של התמונה, כדאי לקפל (זמנית) בעדינות את הרבע העליון ואת הרבע התחתון שלו כלפי פנים, כך שהרבע העליון והרבע התחתון יידבקו קלות אל שני הרבעים הפנימיים, להשאיר כך ולתת לדבק לעבוד לפחות 3 דקות לפני שמדביקים את הפנל על הקיר.
מכיוון שהתמונה עשויה מנייר, חשוב לא "להגזים" בכמות הדבק שמורחים על התמונה, כדי להימנע מהרטבת-יתר. כמות נדיבה מדי עלולה לגרום לפנל להימתח ולהתעוות בעת ההדבקה על הקיר, ובמצב זה הדבקת הפנלים הסמוכים תהיה יותר מסובכת, בגלל חוסר החפיפה ביניהם.

עבדו לפי כללים אלה, ופעולת ההדבקה צפויה להיות משימה פשוטה: כזו שכל אחד, גם אם אינו "מדביק מקצועי" ואינו מיומן, יכול לבצע בהצלחה רבה. בדיוק כפי שחוותה מיכל הלקוחה שלי, ולפניכם התוצאה:
 

 

 

 jpg.   2.JPG  JPG.

       

 

 

 

 

 

הבת שלי כבר בת 6. איך הזמן טס לנו, ולא רק שהילדה גודלת לנו מהר, עכשיו יש לה גם דרישות מדויקות על איך לעצב את החדר שלה: ליום הולדת ה 6 היא ביקשה הכל בסגנון פיות (או כמעט...) ואנחנו ההורים לקחנו על עצמנו לקנות לה את המדבקות קיר של הפיות שכל כך רצתה.

בהתרגשות רבה תמר פתחה את האריזה של המדבקות.
המדבקות מגיעות על דף ענק בגודל 83 ס"מ על 50 ס"מ ועליו ישנן המון המון מדבקות בגדלים שונים.
השחקניות הראשיות הן 3 הפיות ובהן טינקרבל המפורסמת בגודל של 20-25 ס"מ כל אחת. יחד איתן ישנם הרבה פרחים וחיפושיות שמרעננים את האווירה הקסומה של החדר.
ההדבקה היתה חוויה בעיקר לתמר שניהלה את עבודות הקישוט.
אני כאימא בכל החוויה הכי התרשמתי מאיכות מדבקות גבוהה מאוד, וזה בא לידי ביטוי כאשר היו כמובן כמה פיספוסים של תמר בזמן הדבקה.
מכיוון שהמדבקות הן רב שימושיות, אפילו אם לא הדבקנו אותן טוב או רצינו לשנות את המיקום, ובמקרה שלנו זה קרה לא פעם אחת, כי לפעמים תמר היא לא כל כך החלטית, אז בקלות יכולנו להסיר אותן ממקומן ולהדביק אותן מחדש ללא דאגה. המדבקה פשוט נדבקת "פיקס" כמו חדשה.

תמר מאוד מרוצה מהתוצאה כי עכשיו יכולה לשחק עם הפיות, וגם אני מרוצה, כי המוצר באמת איכותי גם מבחינת חומרים וגם מבחינת קלות ההדבקה.

אז יום הולדת שמח תמרי!

למדבקות קיר פיות לחץ כאן

 

foto 1.JPG     foto 5.JPG     foto 23.JPG

 תמר מדביקה לבד את המדבקה                    אמא מדביקה                                                   הפיות על הקיר

 

 

הטרנד של הפסים או קווים למינהם לא יוצא מהאופנה מאז שנות השבעים במאה הקודם, זה אחד מאותם פרטי עיצוב לבית שרואים עוד ועוד בבתים שלנו וזה לא "מתעייף", ולהפך לאחרונה רואים אפילו שימוש חדש של מוטיבים האלו אולי קודם לא היינו מעיזים להשתמש.

הסגנון פסים זה כזה פשוט וקלסי, אתה יכול להשתמש בו לכל דבר ... כריות,טפטים לקירות ותקרות, שטיחים,, וכו 'וכו' …
ישנם מיליון אפשרויות בשימוש של פסים כטפט לקירות: למשל בגרסה קלסית, פסים אנכיים בעוביים קבועים, או משהו לחלוטין לא פורמלי ולא מדויק, או אפילו לא בהכרח מאונך. אפשר לבחור את הפסים שלנו בהתאם לנושאים רבים, אבל קודם כל מה שקובע זה האופי שלנו.
אני אוהבת למשל את הפסים בעוביים לא קבועים או את הטפט פסים כרקע לטפט אחר.
יש אנשים שמעדיפים למשל, מאחר שהטפט פסים זהו פרט המושך את העין, לא לבחור בצבעים נועזים מדי עם קונטרסטים עזים. אני חושבת שזה דווקה מקסים ועם אופי חזק!
למטה אפשר לראות תמונות שונות בגלריה:

 

 

 

 Funny פסים_1.jpg     שחורים.jpg 48_5498_43.jpg Pooh 70599 אווירה.jpg

        פסים מאונך או מאוזן?                           טפט פסים קבועיים. אלגנטי.                טפט פסים לא קבועיים.                   טפט פסים כרקע לטפט אחר.        

 

 

 

 

היום האמהות עושות מעל ומעבר כדי לרצות את ילדיהם, רואים את זה כבר מהתשומת לב שהן שמות בעיצוב החדרים של הילדים.

 

לפני כמה ימים לקוחה שאלה שאלה מעניינת:
אני רוצה לחפות קיר שעליו אריחי קרמיקה מכוערים האם אפשר להדביק עליו טפט?
חשבתי וחשבתי ואז התייעצתי עם אנשי מקצוע מומחים בתחום וזה התשובה שקבלתי :

זה ברור שמשטח מרוצף בקרמיקה פחות ממומלץ עבור היישום של טפט, ולמרות זאת הכנה של המשטח עם חומרים נכונים יכול להביא תוצאות טובות מבלי להוציא סכומי עתק.

על מנת להדביק טפט או תמונת טפט יש לדאוג למשטח ישר וחלק.

אלו הנחיות לישום על גבי אריחי קרמיקה.

אחד מהשאלות הנפוצות לגבי טפטים היא: האם אפשר לנקות ליכלוך או סמנים על טפטים? הילד שלי צייר עם טוש על הטפט איך אני מנקה?
ובכן צריך לשאול את השאלה הזאת בתחילת הדרך, זאת אומרת כאשר בוחרים את הטפט. אז איך אפשר לדעת האם הטפט מתאים לרחיצה ואם כן כמה הוא עמיד וחזק?
ישנם בגב של הטפט סמלים שיכולים לעזור לנו להבין איזה סוג טפט אנחנו בוחרים.
הסמלים נראים כך, אבל מה פרושם?

© כל הזכויות שמורות לעל הקיר, 2011
האתר נבנה על ידי חלב ודבש בניית אתרים עיצוב: לוטה עיצובים | ניהול